logo spem donare

Wpłać darowiznę

Pielęgniarki 2

DRODZY PAŃSTWO,

serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej, XII już edycji akcji charytatywnej "Pola Nadziei" organizowanej przez nasze Hospicjum na rzecz osób u kresu życia.

Ze względu na utrudnienia związane z pandemią akcja będzie prowadzona w dwóch formach: wirtualnie oraz tradycyjnie. W przestrzeni internetu można wesprzeć akcję dokonując wpłat na nasze konto bankowe nr 32 1320 1016 2760 2760 2000 0001 lub skorzystać z e-przelewu na portalu siepomaga.pl/hospicjumlichen.

Zbiórki tradycyjne, przy udziale naszych drogich wolontariuszy będą przeprowadzane w zakresie na jaki pozwolą obowiązujące ograniczenia.

PN 2021

Podziękowanie dla ENEA

Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej

Z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej obchodzonego w tym roku 10 października chcemy złożyć wszystkim Hospicjom i Placówkom opieki paliatywnej w Polsce i na całym świecie serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za niezłomnie trwanie i działanie w służbie cierpiącemu człowiekowi i jego rodzinie.

Życzymy WAM jak najwięcej przyjaciół, sił do pokonywania codziennych trudności oraz hartu ducha i nadziei, która zawieść nie może.

ŚWIATOWY DZIEŃ HOSPICJUM I OPIEKI PALIATYWNEJ to okazja by zwrócić uwagę władz, mediów oraz wszystkich ludzi dobrej woli na problemy z jakimi obecnie borykają się hospicja. Te kłopoty to między innymi brak funduszy.

W Polsce działa ponad 500 podmiotów leczniczych prowadzących opiekę paliatywną i hospicyjną, w tym 132 pozarządowe stowarzyszenia hospicyjne. Niestety środki przekazywane w ramach kontraktów z NFZ wystarczają jedynie na pokrycie około 60% kosztów opieki. Dlatego Hospicja apelują o POMOC i wsparcie działalności na rzecz osób u kresu życia.

Również nasze Hospicjum nieustająco prosi o pomoc, którą można okazać na różne sposoby!

Niech troska o najsłabszych będzie naszą WSPÓLNĄ sprawą!

12 maja – Międzynarodowy dzień Pielęgniarek

Dziękujemy wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom za odpowiedzialną i rzetelną pracę

oraz szacunek, jakim w codziennej pracy darzycie chorych Hospicjum.

Wasz uśmiech i ciepły głos to często ostatnie oznaki ludzkiej życzliwości,

jakich doświadczają nasi Pacjenci.

Dlatego życzymy Wam, by w nierównej walce z ludzkim cierpieniem i śmiertelnymi chorobami

nigdy nie zabrakło Wam sił i motywacji do oddanej służby drugiemu człowiekowi.

Niech Patron naszego Hospicjum święty Stanisław Papczyński,

którego święto będziemy wkrótce obchodzić,

wyprasza dla Was potrzebne łaski w życiu zawodowym i osobistym.

Dyrekcja  oraz Koleżanki i Koledzy z Hospicjum

Hospicjum stacjonarne

Sekretariat Hospicjum
Tel. (48) 63 270 86 00